„Soli Deo”, hymn do błogosławionego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Podkreślić to wydarzenie można poprzez wykonanie stosownej pieśni ku czci błogosławionego przed Mszą Świętą lub po pieśni na zakończenie. Zachęcamy, aby skorzystać z oficjalnego hymnu beatyfikacyjnego autorstwa bpa Józefa Zawitkowskiego, do którego muzykę skomponował ks. Wiesław Kądziela.
Przypominamy, że dobór pieśni do liturgii powinien być zawsze dobrze przemyślany – przede wszystkim uwzględniający teksty mszalne.
Powstałe przy tej okazji piosenki, takie jak np. „O niezłomny Prymasie Tysiąclecia” czy „Na brzegu” mogą służyć do szerzenia kultu Błogosławionego oraz pobudzania pobożności wiernych, jednak nie spełniają warunków do wykorzystania podczas liturgii. (zob. Wskazania Episkopatu Polski po ogłoszeniu nowego wydania Ogólnego Wprowadzenia do Mszału Rzymskiego, nr 4).
Wersja audio: