Rozpoczęcie budowy nowych organów w Wadowicach

Dzielimy się z Państwem wspaniałą wiadomością, iż w niedalekiej przyszłości instrumentarium organowe Archidiecezji Krakowskiej wzbogaci się o kolejny wartościowy instrument. Otóż, Parafia św. Piotra w Wadowicach podjęła się dzieła budowy nowych organów, współpracując w tym zakresie z Archidiecezjalną Komisją Muzyki Kościelnej w Krakowie. Podjętej decyzji serdecznie gratulujemy księdzu proboszczowi Janowi Dziubkowi oraz Parafianom.

Okazały 3-manuałowy instrument o 45 głosach, mechanicznej trakturze gry i elektrycznej trakturze rejestrów wykona firma ZYCH Zakłady Organowe z Wołomina. Dyspozycja będzie nawiązywać do wzorców romantycznych, natomiast intonację przeprowadzi Matthias Ullmann. Poniżej prezentujemy wizualizację prospektu organowego oraz projekt dyspozycji.

Osoby, które zechciałyby wesprzeć materialnie tę szczytną inicjatywę, zachęcamy do dokonywania wpłat na konto bankowe parafii:
93 1240 4197 1111 0000 4693 7717 (z dopiskiem: „Na organy”).

Niech św. Cecylia, której liturgiczne wspomnienie będziemy obchodzić już niebawem, wspiera swoim wstawiennictwem dzieło budowy instrumentu na większą chwałę Bożą!