Poświęcenie organów w kościele św. Stanisława BM w Krakowie-Kantorowicach

Dnia 18 grudnia 2022 roku ks. bp Jan Zając przewodniczył uroczystej Mszy św. z obrzędem pobłogosławienia organów w kościele pw. św. Stanisława BM w Krakowie-Kantorowicach.

Podczas liturgii śpiewał Chór Mieszany Salawa z parafii pw. bł. Anieli Salawy w Krakowie, którym dyryguje dr Andrzej Godek. Na organach grał organista miejscowej parafii mgr Artur Wrona.

Instrument został zbudowany w 1964 r. przez firmę Jørgensen dla kościoła w miejscowości Hønefoss w Norwegii. Ma osiem głosów rozdysponowanych między dwa manuały i pedał, jest wyposażony w trakturę mechaniczną oraz wiatrownice klapowo-zasuwowe. Translokację i adaptację organów przeprowadził krakowski organmistrz Lech Skoczylas we współpracy z Marianem Majcherem i Piotrem Matejkiem.

Księdzu Proboszczowi Janowi Krzyżowskiemu oraz Wspólnocie Parafialnej serdecznie gratulujemy wyposażenia pięknej świątyni
w instrument odpowiedniej jakości, który będzie z powodzeniem służył celom liturgicznym oraz wykonywaniu literatury organowej.