Zaproszenie na II Pielgrzymkę Chórów Archidiecezji Krakowskiej

Cantate Dominum canticum novum!

Wielkimi krokami zbliża się II Pielgrzymka Chórów Archidiecezji Krakowskiej. Tak jak w roku ubiegłym, spotkamy się w Sanktua-rium św. Jana Pawła II w Krakowie 3 czerwca 2023 roku, aby najpierw popracować nad repertuarem, a następnie uczestniczyć w Mszy św. sprawowanej przez księdza kardynała Stanisława Dziwisza, emerytowanego arcybiskupa i metropolitę krakowskiego. 

Poniżej kilka ważnych szczegółów:
Praca nad interpretacją utworów odbywać się będzie pod czujnym okiem znakomitego dyrygenta, prof. dra hab. Macieja Tworka, kierownika Katedry Chóralistyki na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Więcej informacji o Profesorze: https://tiny.pl/whwwx
 
Zanim to nastąpi, odbędą się warsztaty wokalne w czterech grupach (podział na soprany, alty, tenory i basy), prowadzone przez wyśmienitych znawców ludzkiego głosu. Więcej informacji na ten temat już wkrótce!
 
W celu lepszego przygotowania się do tego wydarzenia, przesyłamy konieczne materiały nutowe wraz z nagraniami poszczególnych głosów. Dzięki temu, praca nad repertuarem powinna przebiegać w iście ekspresowym tempie!
Link do nagrań i partytur: https://tiny.pl/wvgw3
 
Nie ma na co czekać! Pora się zapisać!
Można uczynić to na 2 sposoby:
– poprzez specjalny formularz: https://tiny.pl/wvgcv
– wysyłając mail pod adres: muzykawdiecezji@gmail.com
(Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy, by uczynić to do 14 maja br., liczbę chórzystów biorących udział w pielgrzymce można uaktualnić w nieco późniejszym terminie)
 
‼️ UWAGA ‼️
Jeżeli Twój chór nie bierze udziału w pielgrzymce lub obecnie nie należysz do żadnego zespołu, a bardzo chciałbyś/chciałabyś w niej uczestniczyć, wystarczy napisać do nas wiadomość na podany adres mailowy. Każda osoba mile widziana!
Kolejne informacje niebawem.
 
prof. dr hab. Maciej Tworek
 

I Pielgrzymka Chórów Archidiecezji Krakowskiej w 2022 roku


I Pielgrzymka Chórów Archidiecezji Krakowskiej w 2022 roku


I Pielgrzymka Chórów Archidiecezji Krakowskiej w 2022 roku